vvsc

2016 m. gegužės 28 d.

Versija neįgaliesiems

angliškai
Renginių kalendorius
<2016 Gegužė>
PATKPŠS
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Get Adobe Flash player

NĖŠČIOSIOS IR GRIPAS

 

Nėščiųjų sergamumas gripu

 

Nėščiųjų sergamumo gripu duomenų analizė

 

 

 Nėščiųjų skiepijimas sezoninio gripo vakcina

 

Kreipimasis į medicinos darbuotojus

 

Paskaita apie nėščiųjų skiepijimą sezoninio gripo vakcina

 

Gripo skiepų veiksmingumas nėštumo metu

 

Laukiatės? Pasiskiepykite nuo gripo (į klausimus atsako gydytoja ginekologė prof. M. Minkauskienė)

 

Filmukas apie gripo skiepus

 

Nėščiųjų skiepijimo gripo vakcina duomenų analizė

 

Daugiau informacijos ULAC.lt

 

Skiepų nuo gripo informacijos, edukacijos ir komunikacijos programos pritaikymas nėščiosioms – tai Kauno mieste vykdomas projektas, kurio tikslas pritaikyti sezoninio gripo prevencijos (imunoprofilaktikos) programą, atsižvelgiant į nėščiosioms patraukliausius informacijos šaltinius bei priemones.   

 

Kauno visuomenės sveikatos centras bendradarbiaudamas projekto vykdyme įsipareigojo skleisti informaciją apie saugų ir efektyvų nėščiųjų skiepijimą sezoninio gripo vakcina, kuris apsaugo ne tik nėščiąją ir jos vaisių, bet ir būsimą naujagimį nuo sezoninio gripo ir jo sukeliamų komplikacijų.

 

2015 metų spalio – gruodžio mėnesiais organizuojami susitikimai Kauno miesto asmens sveikatos priežiūros įstaigose (toliau – ASPĮ), informuojant ir diskutuojant nėščiųjų skiepijimo sezoninio gripo vakcina klausimais. Susitikimuose dalyvauja šeimos gydytojai, slaugytojai, gydytojai akušeriai ginekologai ir akušeriai.

 

Visi susitikimų dalyviai atminimui gaus ženklelius „Klausk apie skiepus nuo gripo“. Pasipuošę šiais ženkleliais medikai kvies pacientus diskutuoti apie skiepus nuo gripo bei apie nėščiųjų skiepijimą nuo šios ligos.

 

Didžiausiose Kauno miesto poliklinikose susitikimų metu dalyvauja ir žiniomis apie nėščiųjų skiepijimą dalinasi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto infekcinių ligų gydytoja prof. A. Mickienė ir gydytoja akušerė ginekologė prof. M. Minkauskienė.

 

Visoms Kauno miesto ASPĮ išsiųstas akademinės bendruomenės kreipimasis į medikus, siekiant suaktyvinti nėščiųjų skiepijimą sezoninio gripo vakcina.

 

Kauno miesto ASPĮ kviečiamos aktyviai skleisti informaciją pacientams apie nėščiųjų skiepijimą sezoninio gripo vakcina: plakatų, lankstinukų pagalba. Esant galimybėms prašoma vaizdo ekranuose rodyti informacinį filmuką apie rizikos grupių asmenų skiepijimą sezoninio gripo vakcina, parengtą Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro pastangomis. Įstaigos kviečiamos trumposiomis SMS žinutėmis arba el. paštu kviesti nėščiąsias pasiskiepyti sezoninio gripo vakcina.

 

 

Dėl skiepų nuo sezoninio gripo nėščiosios kviečiamos kreiptis į savo šeimos gydytoją arba jas prižiūrintį gydytoją ginekologą.